Facebook Centrum Kultury w Sycowie

EDUKACJAEdukacja
Obok organizacji wystaw Muzeum Regionalne w swej ofercie edukacyjnej proponuje również lekcje muzealne na przedstawione poniżej tematy:
  1. Prezentacja Izby Regionalnej ze szczegółowym opisem znajdujących się tu przedmiotów codziennego użytku stosowanych w dawnych czasach
  2. Lekcja o lnie wraz z prezentacją filmu (Film nagrany przez Powiatowy Ośrodek Kultury w Sieradzu) jak z lnu w wyniku długotrwałego procesu powstaje tkanina- niegdyś tak powszechnie stosowana.
  3. Historia miasta- jego symbole i charakterystyczne zabytki ( z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej)
W SPRAWIE USTALENIA TERMINU I GODZIN LEKCJI PROSIMY O KONTAKT POD NUMEREM TELEFONU 62 785 5152 LUB 886 427 704


UNIWERSYTET DZIECIĘCY W MUZEUM REGIONALNYM W SYCOWIE
  
Od marca bieżącego roku Muzeum Regionalne w Sycowie realizuje program spotkań z dziećmi z klas I-III Szkoły Postawowej nr 1 im. III Tysiąclecia oraz z Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w ramach Unwersytetu Dziecięcego . Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, na pierwszym spotkaniu każde dziecko otrzymało imienny Indeks Małego Muzealnika, który uzupełnia wklejając materiały z każdej lekcji.
 
Zajęcia odbywają się od marca do grudnia 2014 roku z uwzględnieniem przerwy wakacyjnej. Poczas spotkań dzieci zapoznają się z podstawowymi zagadnieniami związanymi z archeologią, historią, sztuką,etnografią i kulturą. Część zajęć poświęcona jest również historii miasta. Spotkania mają formę interaktywną, wzbogacone są przezentacjami mulimedialnymi.

EdukacjaPodczas ostatnich przedwakacyjnych spotkań Uniwersytetu Dziecięcego, które odbywały się w Muzeum Regionalnym w Sycowie młodzi studenci odwiedzili wieżę dzwonnicy kościoła pw. Apostołów Piotra i Pawła.  Dzięki uprzejmości Pana Józefa Pomnego uczniowie z klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 im. III Tysiąclecia mogli poznać historię budynku oraz wejść na szczyt wieży. 
Efektem tego spotkania są prace plastyczne, które prezentują budynek wieży. Te niezwykłe dzieła młodych studentów zostały przekazane Stowarzyszeniu "Rodzina Kolpinga" w Sycowie, które planuje nagrodzić najlepsze prace oraz zrobić z nich wystawę dla zwiedzających najwyższy budynek w naszym mieście. Zwycięzców naszego konkursów poznamy na początku roku szkolnego i kolejnego semestru Uniwersytetu Dziecięcego w Muzeum Regionalnym w Sycowie.  Jak wygląda wieża widziana oczyma pierwszoklasistów…
wszystki epracedostępne pod linkiem  :http://www.cksycow.pl/index.php?strona=galeria
 
2014 © Centrum Kultury w Sycowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie dotIT