Facebook Centrum Kultury w Sycowie

Aktualności


SERDECZNIE ZAPRASZAMY 19 MAJA DO MUZEUM REGIONALNEGO W SYCOWIE. SZCZEGÓŁY NA PLAKACIE.


ZAPRASZAMY NA PROFIL CENTRUM KULTURY NA FACEBOOKU
4 kwietnia 2017 r. odbył się wernisaż wystawy 25 lat partnerstwa, przyjaźni, współpracy, wymiany doświadczeń, pomocy i wiele więcej… Syców-Malsch. Wystawę honorowym patronatem objął Burmistrz Miasta i Gminy Syców . Licznie zaproszeni goście obejrzeli wystawę przygotowaną przez Edytę Ptak i Michała Kaschytzę, która prezentuje 25 letnią historię współpracy miast partnerskich Syców-Malsch. Kolejne tablice przedstawiają najważniejsze wydarzenia między innymi: Początek kontaktów Syców-Malsch, Wymiana młodzieży 1993-1994, Wizyta partnerska w Sycowie, Jubileusz 10 lat partnerstwa, Obchody 700 lecia Sycowa i 20 lecia partnerstwa miast, Obchody 950 lecia Gminy Malsch, Osobowości partnerstwa. Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom za udział w uroczystości.
OTWARCIE WYSTAWY PODRÓŻE

3 marca 2017 r. w Muzeum Regionalnym w Sycowie  miał miejsce wernisaż wystawy Podróże, której autorami są najmłodsi mieszkańcy miasta- uczestnicy zajęć plastycznych odbywających się w Centrum Kultury w Sycowie, które prowadzi Anna Irmina Bąk- studentka  malarstwa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wystawa Podróże to już czwarta prezentacja osiągnięć grupy.

Na wernisaż przybyli młodzi twórcy ze swoimi najbliższymi , którzy podziwiali przepiękne i kolorowe prace małych artystów. Autorzy wystawy:

Aleksandra Czajka

Marta Duda

Kornelia Grabarkiewicz

Krystian Jeziorny

Martyna Kaszyca

Hanna Kuźmicz

Zofia Kuźmicz

Maria Mazur

Jakub Miller

Zofia Sowa

Wiktoria Skuza

Julia Wyrwas

Wiktoria Witkowska

Serdecznie zapraszamy do oglądania wystawy Podróże.

CZEKANIE TOMASZ GRZYB. WYSTAWA CZASOWA 27.01.2017 rok- 28.02.2017 rok
27 stycznia 2017 r. w Muzeum Regionalnym w Sycowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotografii Czekanie. Autorem zdjęć jest pan Tomasz Grzyb. Na wernisażu obecny był Burmistrz Miasta i Gminy Syców Pan Sławomir Kapica oraz zaproszenie goście, rodzina i znajomi artysty.
„ (…) Ludzie sportretowani przez Tomasza Grzyba, to jednostki o skomplikowanych biografiach. Historiach niełatwych. Żyją trochę w zawieszeniu. Jest w nim sporo nadziei, niemało rezygnacji (…) Zdjęcia są wizualnym komentarzem czasów współczesnych gdzie świat coraz częściej można opisać jako „niepewny” (…) Projekt tworzą fotografie realizowane pomiędzy 2005- 2016 r. na terenie Autonomii Palestyńskiej, Etiopii, Grecji, Iraku, Maroka, Libii, Libanu i Ugandy (…)”.

ZAPRASZAMY NA PROFIL CENTRUM KULTURY NA FACEBOOKU


LAUREACI KONKURSU 

I grupa wiekowa przedszkola:

SZOPKI

I Miejsce Larysa Rak 6 lat  Niepubliczne Przedszkole Zgromadzenia Sióstr Urszulanek

 II Miejsce Roksana Szewczyk 6 lat  oddział O Szkoła w Działoszy

III Miejsce Grupa 5 i 6-cio latków  Szkoła Podstawowa w Stradomi

PRACE PLASTYCZNE

I Miejsce Maria Mrugała 3 lata  Publiczne Przedszkole Nr 2 Misia Uszatka

 II Miejsce Natalia i Norbert Byś lat 5 Publiczne Przedszkole Nr 3 im. Małego Księcia

III Miejsce Michalina Ługowska 4 lata  Publiczne Przedszkole Nr 1 im. Koszałka Opałka 

II grupa wiekowa klasy I-III

SZOPKI

I Miejsce Hubert Patraś  kl. I Szkoła Podstawowa w Działoszy

 II Miejsce Franciszek Dobrzak kl. V  Szkoła Podstawowa w Drołtowicach

III Miejsce Bartek i Kuba Kurzac Kl.  II i VI Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej

PRACE PLASTYCZNE

I Miejsce Igor Żarecki kl. III  Szkoła Podstawowa w Drołtowicach

 II Miejsce  Antonina Rosiak kl. III   Szkoła Podstawowa w Drołtowicach

III Miejsce Adam Szewczyk kl. I   Szkoła Podstawowa w Działoszy                                                                                         

III grupa wiekowa klasy IV-VI

SZOPKI

I Miejsce  Weronika Pilszak kl. V Szkoła Podstawowa w Działoszy

 II Miejsce Jakub Hejmej kl. V Szkoła Podstawowa w Stradomi

III Miejsce Bartosz Gorządek kl. VI Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej

PRACE PLASTYCZNE

I Miejsce Gabriela Klińska kl. IV Szkoła Podstawowa w Drołtowicach

 II Miejsce Anastazja Więcek kl. IV Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Marii Konopnickiej

III Miejsce Karol Kowalski kl. IV Szkoła Podstawowa w Stradomi

 IV grupa wiekowa Gimnazjum

SZOPKI

I Miejsce Natalia i Kacper Zajdler

 II Miejsce

III Miejsce

PRACE PLASTYCZNE

I Miejsce Aleksandra i Klaudia Stasiak

 II Miejsce

III Miejsce

ZAPRASZAMY NA PROFIL CENTRUM KULTURY NA FACEBOOKU
UWAGA KONKURS !!!

REGULAMIN KONKURSU SZOPKI BOŻONARODZENIOWE ,PRACE PLASTYCZNE PT.”MOJE ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA ”

1.Organizatorem konkursu jest

Centrum Kultury w Sycowie- Muzeum Regionalne

 2. Cele konkursu:

-rozwijanie twórczości plastycznej dzieci oraz aktywności twórczej;

-rozbudzanie  zainteresowań  dzieci  tematyką  związaną  ze  Świętami Bożego Narodzenia

 -pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych ze Świętami Bożego Narodzenia.

3. W Konkursie mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych i gimnazjum z terenu   Miasta i Gminy Syców

- I   gr. wiekowa: przedszkola

- II  gr. wiekowa: klasy I – III

- III gr. wiekowa: klasy IV-VI

- IV gr. wiekowa: gimnazja

4. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie w dowolnej technice i formacie szopki bożonarodzeniowej lub pracy plastycznej której tematyka będzie koncentrować się wokół hasła „Moje święta Bożego Narodzenia”. Prace należy dostarczyć do dnia 25 listopada 2016 r. do Muzeum Regionalnego, Plac Wolności 7, 56-500 Syców.

5. Prace konkursowe muszą być opatrzone na odwrocie informacją zawierającą: imię i nazwisko autora pracy, klasa, nazwa szkoły, imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego do konkursu (dzieci i młodzież szkolna) bądź imię i nazwisko autora pracy, wiek, nazwa przedszkola, imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego do konkursu (dzieci przedszkolne).

6. Konkursowe szopki bożonarodzeniowe i prace plastyczne będą tworzyły wystawę w Muzeum Regionalnym , która czynna będzie od 01.12.2016 do 31.01.2017r. Po zakończeniu wystawy prace konkursowe należy odebrać do dnia 06.02.2017 r. w przypadku nieodebrania prac i szopek przechodzą one na własność organizatora konkursu.

7. Komisja konkursowa:

a) prace konkursowe oceni komisja konkursowa powołana przez organizatora;

b)  prace  konkursowe będą oceniane w podziale na następujące kategorie wiekowe:

 I gr. Przedszkola, II gr. kl. I-III, III gr. kl. IV-VI,IV gr. Gimnazja

8. Komisja konkursowa oceniając prace weźmie pod uwagę następujące kryteria:

- zgodność wykonanej pracy z hasłem przewodnim (0-3 punkty),

 - oryginalność wykonania (0-3 punkty),

- estetykę wykonania pracy (0-3 punkty)

9. Autorzy zwycięskich prac otrzymają upominki rzeczowe.

10. Informacja o wynikach konkursu oraz uroczystym wręczeniu nagród zostanie zamieszczona na stronie internetowej organizatora oraz przekazana do szkół i przedszkoli. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania listy zwycięzców z podaniem imienia i nazwiska tych osób, na co uczestnicy wyrażają zgodę.

 Udział w konkursie  oznacza zaakceptowanie Regulaminu przez uczestnika oraz  wyrażenie zgody na publikację prac. Uczestnicy Konkursu wyrażają zgodę na przetwarzanie i przekazywanie podmiotom     trzecim informacji o swoich pracach do celów związanych z konkursem.OTWARCIE WYSTAWY ZOFII WERBLICKIEJ

8 listopada o godz.17:00 w Muzeum Regionalnym w Sycowie odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt: „Twórczość Zofii Werblickiej”, na które przybyli zaproszeni przez dyrektor Centrum Kultury w Sycowie Panią Paulinę Syposz-Ciemny goście Burmistrz Pan Sławomir Kapica, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Bolesław Moniuszko, radna Beata Łukawska, Pani Barbara Trokowicz dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Sycowie oraz przyjaciele i znajomi artystki. Zofia Werblicka to rodowita Kraszowianka. Właścicielka autorskiej Galerii przy Zakręcie w Kraszowie gdzie prezentuje swoje prace. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Sycowie, której ogromną pasją jest malarstwo i tworzenie tkanin artystycznych. Członkini Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu, absolwentka Akademii III Wieku. Pani Zofia swoje umiejętności tkackie kształtowała u artystek pani Gostylli Pachuckiej i Krystyny Dyrdy-Kortyki, tajniki malarstwa zdobywała pod okiem artysty Waldemara Szauera.
Aktywna działaczka od 20 lat w grupie tkackiej „Babie Lato”. Prace Pani Zofii prezentowane były na kilkudziesięciu wystawach indywidualnych a także zbiorowych zarówno w kraju jak i poza jego granicami. Laureatka wielu konkursów w 2008 roku od prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza pani Zofia otrzymała podziękowanie za działalność artystyczną z okazji 50-lecia Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków.
W Muzeum Regionalnym w Sycowie Pani Zofia po raz drugi prezentuje swoje prace (pierwsza wystawa odbyła się w 1999 roku) i jest to jej 40 wystawa twórczości.
Wystawa czynna do 1 grudnia 2016 roku.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PROFIL CENTRUM KULTURY NA FACEBOOKU !

 PODSUMOWANIE EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA 2016

7 października w Muzeum Etnograficznym we Wrocławiu odbyła się uroczystość podsumowania obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa 2016 na Dolnym Śląsku. Centrum Kultury reprezentowały dyrektor Pani Paulina Syposz-Ciemny oraz Agnieszka Kuświk-Jasień z Muzeum Regionalnego. Kierownik Muzeum Etnograficznego  Pani Elżbieta Berendt  przedstawiła zebranym gościom najważniejsze  imprezy i spotkania związane z obchodami EDD, których tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Gdzie duch spotyka się z przestrzenią- świątynie, arcydzieła, pomniki”.

Centrum Kultury-Muzeum Regionalne  już po raz dziesiąty czynnie uczestniczyło w EDD proponując w Muzeum Regionalnym wystawę „ Kronika Józefa Franzkowskiego arcydziełem i skarbnicą wiedzy o Sycowie”. Wystawa upamiętniająca 80. rocznicę śmierci wybitnego kronikarza Józefa Franzkowskiego (1850-1936) oraz organizując VII Jarmark Regonalny  w sycowskim parku za co zostało wyróżnione listem gratulacyjnym.SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PROFIL CENTRUM KULTURY NA FACEBOOKU

SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA PROFIL CENTRUM KULTURY NA FACEBOOKUSerdecznie zapraszamy na profil Centrum Kultury na Facebooku
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU!
Znamy już wyniki konkursu plastycznego "Narodowy kotylion" "Prace plastyczne obrazujące hasło patriotyzm" organizowanego przez Centrum Kultury- Muzeum Regionalne.Serdecznie zapraszamy autorów prac plastycznych oraz kotylionów 2 maja 2016 roku o godzinie 12:00 na uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród.
Laureaci:
kategoria wiekowa przedszkole: Michalina Ługowska lat 3, Publiczne Przedszkole nr 1 im. Koszałka Opałka w Sycowie,opiekun: Agnieszka Jarzębska
kategoria klasy I-III szkoły podstawowe: Wojciech Dominik klasa II c, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie,opiekun: Anna Skrobek
kategoria klasy IV-VI szkoły podstawowe:Katarzyna Ignatowska klasa V a, Szkoła Podstawowa nr 1 im.III Tysiąclecia w Sycowie. DLA WSZYSTKICH TWÓRCÓW PRZEPIĘKNYCH PRAC I KOTYLINÓW ORGANIZATOR PRZEWIDZIAŁ UPOMINKI. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!!!


,,Kotylion narodowy’’

 

„Prace plastyczne obrazujące hasło  patriotyzm”

 

 

 

1.Organizatorem konkursu jest:

 

Centrum Kultury w Sycowie- Muzeum Regionalne

 

 2. Cele konkursu:

 

- przedstawienie oczyma dzieci i młodzieży symboli narodowych,

 

- budowanie tożsamości narodowej i lokalnego patriotyzmu;

 

3.  Konkurs trwać będzie do 24.04.2016 r.

 

4.  Adresaci i zasady zgłoszeń:

 

a) konkurs przeznaczony jest dla dzieci z przedszkoli, uczniów szkół podstawowych i      gimnazjum z terenu miasta i gminy Syców;

 

b) warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przygotowanie pracy plastycznej indywidualnej lub zbiorowej wykonanej dowolną techniką i w dowolnym formacie oraz dostarczenie jej do dnia 24.04.2016r. do Muzeum Regionalnego, Plac Wolności 7, 56-500 Syców;

 

c) prace konkursowe muszą być opatrzone na odwrocie informacją zawierającą: imię i nazwisko autora pracy, klasa, nazwa szkoły, imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego do konkursu (dzieci i młodzież szkolna) bądź imię i nazwisko autora pracy, wiek, nazwa przedszkola, imię i nazwisko nauczyciela przygotowującego do konkursu (dzieci przedszkolne);

 

 5. Informacja o wynikach konkursu oraz uroczystym wręczeniu nagród zostanie zamieszczona na stronie internetowej organizatora oraz przekazana do szkół i przedszkoli.

 

      6. Komisja konkursowa:

 

       a) prace konkursowe oceni komisja konkursowa powołana przez organizatora;

 

       b)  prace  konkursowe będą oceniane w podziale na następujące kategorie wiekowe:

 

          - kategoria: przedszkole

 

          - kategoria: klasy I- III szkoły podstawowe

 

          - kategoria: klasy IV- VI szkoły podstawowe

 

          - kategoria: gimnazjum

 

        

 

7. Komisja konkursowa oceniając prace weźmie pod uwagę następujące kryteria:

 

        - zgodność wykonanej pracy z hasłem przewodnim (0-3 punkty),

 

        - oryginalność wykonania (0-3 punkty),

 

        - estetykę wykonania pracy (0-3 punkty).

 

      8. Autorzy zwycięskich prac otrzymają upominki rzeczowe.

 

      9. Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej organizatora. Organizator zastrzega sobie prawo do opublikowania listy zwycięzców z podaniem imienia i nazwiska tych osób, na co uczestnicy wyrażają zgodę.

 

    10. Wszystkie prace plastyczne będą prezentowane w Muzeum Regionalnym w Sycowie podczas uroczystości rocznicowych w dniu 3.05.2016r.

 

    11. Wystawa będzie czynna dla zwiedzających od 3.05. 2016 r. do 30. V.2016 r. , odbiór prac w terminie 01.06.2016 r. -05.06.2016 r. w późniejszym terminie przechodzą na własność organizatora. 

 

    12. Zgłoszenie udziału w konkursie oraz wzięcie w nim udziału oznacza zgodę na warunki niniejszego regulaminu.

 

 


Dnia 26 lutego o godzinie 18 w Muzeum Regionalnym w Sycowie  odbyło się otwarcie wystawy pt. „Krajobrazy”. Autorami prac przedstawionych na wystawie są najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, którzy co sobotę spotykają się w Centrum Kultury w Sycowie na zajęciach plastycznych. Opiekunem grupy jest Anna Irmina Bąk studentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.Zajęcia odbywają się już trzeci rok, a wystawa "Krajobrazy" to druga wystawa tej grupy.

Uczestnicy tegorocznej, pierwszej części zajęć to: Marta Boroń, 6 lat ; Michał Boroń, 8 lat ;Hanna Ciemny, 10 lat;  Aleksandra Czajka, 9 lat ; Marta Duda, 8 lat ;Kornelia Grabarkiewicz, 10 lat; Krystian Jeziorny, 7 lat  ;Martyna Kaszyca, 11 lat ; Alicja Kaleta, 9 lat ;Zofia Kuźmicz, 11 lat ; Hanna Kuźmicz, 9 lat Wiktoria Skuza, 10 lat; Judyta Stróżyk, 10 lat ; Julia Wyrwas, 10 lat. Serdecznie zapraszamy do Muzeum Regionalnego, aby zobaczyć przepiękną twórczość naszych małych artystów. Wystawa czynna do 8 kwietnia.
WIZYTA GIMNAZJALISTÓW Z HISZPANII
1 lutego sycowskie Muzeum Regionalne odwiedziła grupa młodzieży  gimnazjalnej z Hiszpanii, która przebywa na międzyszkolnej wymianie w naszym mieście. Młodzież z Hiszpanii wraz z rówieśnikami z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Sycowie i opiekunami poznała zbiory sycowskiego Muzeum, miała także okazję zobaczyć film o nieistniejącym sycowskim zamku.Gimnazjaliści poznali niezwykle ciekawe przedmioty zanjdujące się w Izbie Regionalnej a także obejrzeli wystawę czasową Anny Irminy Bąk i Pawła Oleszkiewicza pt: Dwa spojrzenia.
Serdecznie dziękujemy za odwiedziny!WYSTAWA SZOPEK
UPRZEJMIE INFORMUJEMY ŻE WYSTAWA SZOPEK POTRWA DO 15 STYCZNIA. PROSIMY O ODBIÓR CHOINEK I SZOPEK.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO ZAKUPU PAMIĄTEK ZWIĄZANYCH Z SYCOWEM!!!
W naszej ofercie znajdują się kartki pocztowe, zeszyty historyczne,
 książki, torby,kubki, KALENDARZ 2016 SYCÓW RZEŹBY PARKOWE.

WYRÓŻNIENIE DLA CENTRUM KULTURY I MUZEUM REGIONALNEGOW SYCOWIE NA OGÓLNOPOLSKIEJ GALI PODSUMOWUJĄCEJ EUROPEJSKIE DNI DZIEDZICTWA

Wielki sukces Centrum Kultury w Sycowie! To właśnie nasza instytucja reprezentowała województwo dolnośląskie na Gali podsumowującej Europejskie Dni Dziedzictwa w Opolu.
Podczas Gali EDD w Opolu wyróżnienia z rąk prof. Małgorzaty Rozbickiej, Dyrektor Narodowego Instytutu Dziedzictwa odebrali:
Paulina Syposz-Ciemny – Centrum Kultury w Sycowie
Muzeum Regionalne w Sycowie
Katarzyna Smorek, Monika Paterka – Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej 
Grzegorz Truchanowicz – Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach 
Robert Duma – Gorzanów - Towarzystwo Miłośników Gorzanowa 
Renata Kukuła – Towarzystwo Miłośników Niemczy i Ziemi Niemczańskiej
Na Dolnym Śląsku 58 organizatorów zorganizowało 116 wydarzeń w 39 miejscowościach. Koordynatorem EDD w województwie dolnośląskim jest Muzeum Etnograficzne we Wrocławiu – Oddział Muzeum Narodowego.
OTWARTE DNI FUNDUSZY EUROPEJSKICH
 
Zapraszamy do Muzeum Regionalnego w Sycowie, a w nim 10 maja będą mieli Państwo możliwość: 
- zwiedzania ekspozycji stałych, poświęconych naszemu regionowi;
- zapoznania się z historią nieistniejącego już zamku i rodem, który był jego właścicielem;
- poznania atrakcji miasta i gminy Syców;
- zobaczenia jak wyglądało życie na przełomie XVIII i XIX wieku;
- zapoznanie się z tematem życia bez prądu.
Przyjdź!!! Zobacz!!!ROZPOCZĘCIE SEZONU PRZEWODNICKIEGO
W piękną, słoneczną niedzielę 12 kwietnia w Sycowie i w okolicach gościliśmy Federację Stowarzyszeń Przewodników Turystycznych z regionu dolnośląskiego. Okazją do spotkania w naszym mieście było oficjalne rozpoczęcie kolejnego sezonu turystycznego. Przewodnicy, którzy pojawili się z samego rana w Muzeum Regionalnym w Sycowie poznali historię naszego miasta i regionu. Zaproszonych gości powitał burmistrz Miasta i Gminy Syców Sławomir Kapica wraz z dyrektor Centrum Kultury w Sycowie Paulina Syposz-Ciemny. Tytułem wstępu włodarz miasta przedstawił możliwości turystyczne naszego regionu oraz zaprosił do częstych odwiedzin z udziałem grup turystycznych. Agnieszka Kuświk-Jasień przybliżyła obecnym postać Józefa Franzkowskiego, rodziny Bironów, księdza Rudy i wielu znamienitych sycowian. Przewodnicy poznali historię nieistniejących budynków ratusza i zamku rodziny Bironów oraz tych, które podziwiać i zwiedzać możemy do dziś. Kolejnym punktem spotkania w Sycowie była msza w kościele pw. św. Marka. 
Grupa ponad 60 przewodników podczas pobytu w naszym mieście poznała obiekty: dzwonnicę i kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła, kościół pw. św. Jana i Piotra, sycowski park oraz Mauzoleum rodziny Bironów. Dużą atrakcją dla zwiedzających był widok z wieży dzwonnicy kościoła, skąd przewodnicy mieli doskonały widok na całą okolicę. Grupy zwiedzających Syców oprowadzali: Agnieszka Kuświk- Jasień, Paweł Adamczyk. Centrum Kultury w Sycowie serdecznie dziękuje za pomoc w zwiedzaniu sycowskich, historycznych obiektów pastorowi kościoła ewangelickiego Rafałowi Millerowi, Józefowi Promnemu ze Stowarzyszenia Rodziny Kolpinga oraz parafii kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła. Liczymy, że Syców stanie się miastem często odwiedzanym również przez zorganizowane grupy turystyczne, za co trzymamy mocno kciuki!


NOWY DEPOZYT W MUZEUM REGIONALNYM
Uroczystego przekazania laurki kronikarza ziemi sycowskiej dokonano w Muzeum Regionalnym w Sycowie 8 kwietnia 2015. Podczas spotkania zaproszeni goście mieli okazję zapoznać się z postacią słynnego historyka naszych ziem. 
Na spotkaniu zorganizowanym przez Towarzystwo Świętego Marka wraz z Centrum Kultury w Sycowie można było wysłuchać wystąpień znamienitych gości oraz specjalistów w dziedzinie lokalnej historii. Obecnym przybliżone były takie tematy jak: biografia Józefa Franzkowskiego, opis jubileuszowego dyplomu, uczestnicy dowiedzieli się o powstającym katalogu zabytków sztuki w Polsce obejmującym gminy Syców i Międzybórz. Tego dnia do Sycowa przyjechali m.in. Aleksandra Hołubecka-Zielnica, dr hab. Piotr Oszczanowski i wielu innych znamienitych gości, którzy uświetnili swoim słowem spotkanie w Muzeum Regionalnym. Obecni byli również przedstawiciele lokalnych władz gminnych, powiatowych, przedstawiciele lokalnych kościołów, zrzeszeń i stowarzyszeń. 
Kulminacyjnym punktem całego wydarzenia był moment przekazania laurki: „życzenia na 25 lecie pracy dla Josepha Franzkowskiego”, z 1894r. Uroczystego oddania w depozyt Muzeum Regionalnemu dokonał prezes Towarzystwa Świętego Marka, p. Stanisław Kozłowski. Eksponat uroczyście odebrała dyrektor Centrum Kultury w Sycowie, p. Paulina Syposz-Ciemny.UNIWERSYTET DZIECIĘCY

Absolutorium czyli zwyczajowe stwierdzenie zakończenia studiów Uniwersytetu Dziecięcego, które funkcjonowało w Muzeum Regionalnym w Sycowie odbyło się 31 marca w sali widowiskowej Centrum Kultury w Sycowie. Uroczyste zwieńczenie rocznych spotkań w sycowskim muzeum było okazją do spotkania uczniów Szkoły Podstawowej nr 2, którzy wzięli udział w przedsięwzięciu, z kierownikiem muzeum i pomysłodawczynią projektu Panią Agnieszką Kuświk-Jasień. 
Podczas spotkania młodzi studenci ekspresowo przypomnieli sobie co było tematem comiesięcznych spotkań muzealnych oraz z rąk pani kierownik muzeum Agnieszki Kuświk-Jasień i dyrektor Centrum Kultury Pauliny Syposz-Ciemny otrzymali dyplomy uczestnictwa, drobne upominki oraz birety. 
Pierwszego absolutorium Uniwersytetu Dziecięcego w Sycowie dostąpiły cztery klasy: IIB, IIC, IIIA i IVA ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sycowie. Z tej placówki do uczestnictwa w kolejnym roku działania uniwersytetu zdeklarowały się klasy: IC, IIA oraz IIIB.
Absolutorium ukończenia uniwersytetu otrzymała również klasa IIA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sycowie, z której w kolejnym roku działalności studenckiej korzystać będą klasy: IB, ID oraz IC.
Podczas spotkania młodzi adepci, którzy zaczną pojawiać się na spotkaniach w Muzeum Regionalnym, otrzymali indeksy, które podczas comiesięcznych spotkań będą zapełniać się wiedzą nabytą w ramach działalności Uniwersytetu Dziecięcego. 
Wspólnie spędzony czas w sali widowiskowej był również dobrym momentem na wspominania tego co działo się przez cały rok oraz okazją do zrobienia pamiątkowych zdjęć z grupą młodzieży, która poznawała historię naszego miasta oraz dawne zwyczaje i tradycje związane z naszym regionem, podczas zajęć Uniwersytetu Dziecięcego w Muzeum Regionalnym w Sycowie. 
Muzeum Regionalne oraz Centrum Kultury w Sycowie serdecznie gratuluje młodym absolwentom, dziękuje wychowawcom oraz wszystkim zaangażowanym w tworzenie Uniwersytetu Dziecięcego w Sycowie.25 NUMER ZESZYTU HISTORYCZNEGO

Mamy przyjemność zaprezentować 25 numer Zeszytu Historycznego, w którym znajdziemy między innymi pracę Pani Anny Hryniewieckiej – tłumaczenie fragmentów kroniki Józefa Franzkowskiego. W najnowszym numerze zainteresowani przeczytają o podsumowaniu dwudziestolecia wydawania Zeszytów Historycznych oraz relację z V Jarmarku Regionalnego, organizowanego w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa, którego hasło w ubiegłym roku brzmiało „Sycowskie smaki tradycji”. Spragnieni informacji w ponad stustronicowym wydaniu będą mogli również zobaczyć archiwalne zdjęcia budynków starego Sycowa oraz ludzi związanych z miastem i regionem. 
Publikacja podejmuje historyczne tematy związane z najważniejszymi budynkami naszego regionu. Sporo dowiemy się o naszych kościołach, szkołach, policji, straży pożarnej, szpitalu, królewskiej poczcie, karczmie, łaźni i wielu innych miejscach i budynkach. Dociekliwsi poznają historię rodu Biron von Curland. 
Autorkami 25 Zeszytu Historycznego są: Anna Hryniewiecka oraz Agnieszka Kuświk-Jasień.
Życzymy udanej lektury! Zeszyt dostępny jest w Muzeum Regionalnym w Sycowie.


PUCHAR MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ WMUZEUM REGIONALNYM
Za sprawą zarządu i członków klubu MKS Rosiek Syców w Muzeum Regionalnym w Sycowie pojawił się na jeden dzień najcenniejszy puchar na świecie! Pucharu Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 oraz złoty medal można było podziwiać 12 lutego w godzinach od 10:00 do 15:00. Chętnych obcowania ze zdobyczą reprezentacji Polski w siatkówce nie brakowało. Tego dnia w muzeum pojawiło się ponad 700 osób! Licznie przybyłą grupą były dzieci z sycowskich przedszkoli, młodzież ze szkół: SP2, Gimnazjum, Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Nie zabrakło spontanicznych reakcji sycowian, którzy z aparatami przybyli uwiecznić tę chwilę. 
Chęć zobaczenia Pucharu Mistrzów Świata była tym większa, że zwiedzający mieli okazję sportową wygraną dotknąć, podnieść, ocenić ciężar. A dźwigać było co! Mierzący 42.88cm sportowe trofeum waży dziewięć kilogramów – co niektórzy nie kryli zdziwienia w chwili podniesienia. 
Zwiedzający podczas pobytu w muzeum mieli również okazję obejrzeć film promujący Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej. Bardziej zainteresowani zwycięstwem naszej reprezentacji i piłką siatkową udali się do Centrum Kultury w Sycowie, gdzie w dwóch pokazach wyświetlony był film „Drużyna”. Tam również zainteresowanie było ogromne! 
Niesamowitym doświadczeniem było nie tylko samo obcowanie z pucharem, cenne okazały się również przekazane informacje dotyczące mistrzostw, medalu i głównej wygranej.

SYCOWSKIE MUZEUM REGIONALNEPO REMONCIE

 

Syców ma muzeum, którego nie powstydziłby się sam Kraków! Wyremontowane Muzeum Regionalne w Sycowie już otwarte! 23 października o godzinie 14:00 uroczystego otwarcia obiektu dokonali: Burmistrz Miasta i Gminy Syców Sławomir Kapica, Przewodniczący Rady Miejskiej Bolesław Moniuszko, Dyrektor Centrum Kultury w Sycowie Paulina Syposz- Ciemny oraz Kierownik Muzeum Regionalnego Agnieszka Kuświk- Jasień. 
Realizacja remontu Muzeum Regionalnego w Sycowie była możliwa dzięki wykorzystaniu środków Unii Europejskiej. Przedsięwzięcie finansowane było w ramach przyznania pomocy na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413: „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju na operację pod tytułem : Zaspokojenie potrzeb społecznych i kulturalnych mieszkańców gminy Syców – modernizacja pomieszczeń Muzeum Regionalnego w Sycowie za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Dobra Widawa”. Całość inwestycji kosztowała 99 997 złotych z czego zrefundowano ze środków unijnych 50 000 zł. W ramach oddzielnych działań ze wsparciem Burmistrza Miasta i Gminy Syców oraz Rady Miejskiej udało się wymienić okna w budynku. 
Sycowskie Muzeum Regionalne uzyskało nowy niezwykle atrakcyjny i profesjonalny wygląd sal ekspozycyjnych. W pierwszej Sali zwiedzający będą mogli zapoznać się z ekspozycją dotyczącą historii naszego miasta i najbliższej okolicy. Swój wygląd zmieniła Izba Regionalna, w której zgromadzone przedmioty zostały ułożone tematycznie, co niezwykle ułatwi prowadzenie lekcji muzealnych dla najmłodszych mieszkańców z terenu miasta i gminy Syców. Pozostałe dwie sale, które zyskały nowoczesne oświetlenie ekspozycyjne będą miejscem organizacji wystaw czasowych o różnorodnej tematyce, które zawsze cieszą się niezmiennym zainteresowaniem mieszkańców. 
Nowa aranżacja pomieszczeń wzbudziła zachwyt i podziw zaproszonych na otwarcie muzeum gości, wśród których nie mogło zabraknąć Honorowej Obywatelki Miasta Syców, badaczki p. Aleksandry Hołubeckiej-Zielnicy, która pogratulowała wspaniałego obiektu oraz ucieszyła zebranych informacją o otrzymaniu Medalu Zygmunta Glogera, który przyznawany jest twórcom i badaczom kultury, a także tym, którzy działają niekonwencjonalnie i bezinteresownie w swoich środowiskach, wpływają twórczo i pobudzająco na „małe ojczyzny”.
Spotkanie było również wspaniałą okazją do przekazania w depozyt Muzeum Regionalnemu okolicznościowej kartki z okazji 25-lecia pracy Józefa Franzkowskiego. Zabytek ten na ręce kierownika p. Agnieszki Kuświk-Jasień wręczył prezes Towarzystwa Św. Marka p. Stanisław Kozłowski. Eksponat po przejściu renowacji cieszyć będzie wszystkich zwiedzających muzeum. 
Tych, którzy nie mieli jeszcze okazji zobaczyć odrestaurowany obiekt, zapraszamy serdecznie! Muzeum Regionalne w Sycowie otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30, wyjątkiem jest wtorek, kiedy można zwiedzać wystawione eksponaty w godzinach od 10:00 do 18:00

REMONT W SYCOWSKIM MUZEUM REGIONALNYM

 

Od 14.07.2014 r. do 23.10.2014 r. Muzeum Regionalne w Sycowie będzie nieczynne z powodu remontu, który jest współfinansowany w ramach przyznania pomocy nr 010614-6930-UMO 142716/13 na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego PROW na lata 2007-2013 na operację pt: „Zaspokajanie potrzeb społecznych i kulturowych mieszkańców Gminy Syców- modernizacja pomieszczeń Muzeum Regionalnego w Sycowie”.

W ramach realizacji projektu zostaną zmodernizowane i odnowione zarówno pomieszczenia jak i instalacje sycowskiej placówki, zmiany zajdą także w Izbie Regionalnej oraz na salach ekspozycyjnych.  W efekcie końcowym dwie sale oraz Izba Regionalna prezentować będą stałe wystawy dotyczące historii miasta, pozostałe dwie przeznaczone zostaną na organizację wystaw czasowych o różnorodnej tematyce.
XI GMINNY KONKURS WIEDZY O SYCOWIE
Dnia 18 czerwca 2014 roku w Muzeum Regionalnym w Sycowie odbył się XI Gminny Konkurs Wiedzy o Sycowie, którego tegoroczne hasło przewodnie brzmiało „Zanikające zawody”. Organizatorem konkursu jest nauczycielka historii pani Izabela Noczyńska-Drozd a brały w nim udział kilkuosobowe drużyny z klas IV-VI ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy.
 
Tegoroczna odsłona konkursu składała się z pięciu zadań, do których należało między innymi rozpoznanie na rycinach określonego  zawodu, rozwiązanie testu z  wiadomości o regionie, przedstawienie scenki sytuacyjnej obrazującej zanikający zawód a także rozpoznanie charakterystycznych narzędzi pracy rzemieślników na wystawie „Historia miasta z rzemioslem w tle. Ginące zawody” w Muzeum Regionalnym.
 
Konkurs ma na celu przede wszystkim zachęcić dzieci do poszukiwania informacji o mieście  i najbliższej okolicy,  ponieważ wspólnota regionalna ma ogromne znaczenie dla każdej społeczności, to właśnie w niej kształtuje się zamiłowanie do ziemi ojczystej, które na trwale osadza człowieka w jego środowisku. Tegoroczny konkurs był okazją nie tylko do utrwalenia przez uczniów zdobytej wiedzy o zanikających zawodach ale także okazją do spotkania się w gronie pasjonatów  historii i miłośników regionu. Rywalizację zakończyło  uroczyste wręczenie nagród uczestnikom konkursu oraz upominków nauczycielom, którzy przygotowywali drużyny.
 
 Głównymi sponsorami konkursu było Towarzystwo Miłośników Sycowa oraz Urząd Miasta i Gminy w Sycowie. Ranking miejsc:
 
                              I miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Sycowie
 
                                 II miejsce: Szkoła Podstawowa w Szczodrowie
 
                               III miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 im. III Tysiąclecia w Sycowie
 
                               IV miejsce Szkoła Podstawowa w Stradomi
 
                               V miejsce Szkoła Podstawowa w Drołtowicach
 
                               VI miejsce Szkoła Podstawowa w Działoszy
                     

DNI SYCOWA 2014. NOC MUZEÓWW najbliższy piątek (16. V.2014 r.) o godzinie 19:00 w ramach obchodów Dni Sycowa w Muzeum Regionalnym po raz drugi odbędzie się Noc Muzeów.
W zeszłym roku impreza, której towarzyszył multimedialny wykład z dziedziny archeologii i antropologii skierowana była przede wszystkim dla młodzieży szkolnej.

Tegoroczna odsłona Nocy Muzeów adresowana jest dla najmłodszych mieszkanców naszego miasta (dzieci w  wieku 6-11 lat), którzy w formie interaktywnych zabaw zostaną zapoznani z zabytkami i symbolami Sycowa. Ponadto przewiduje się wspólne wykonanie przeróżnymi technikami plastycznymi plakatu, którego hasło przewodnie będzie brzmiało "Syców oczami dziecka". Uczestnicy tegorocznej Nocy Muzeów zapoznają się również z wystawą czasową "Historia miasta z rzemiosłem w tle. Ginące zawody", poznają także niezwykle ciekawą technikę zdobienia decoupage.
Dla wszystkich uczestników Nocy Muzeów organizatorzy zaplanowali skromny upominek.
Dodatkowe informacje pod numerem telefonu 62 785 5152. Wstęp wolny! Serdecznie zapraszamy!
 
    


GODZINY OTWARCIA MUZEUM REGIONALNEGO
                            W OKRESIE 23 XII-31 XII

                               23 XII 7:30-15:30
                               24 XII NIECZYNNE
                               27 XII 7:30-13:30
                               30 XII 7:30-15:30
                               31 XII 7:30-13:30

                                 

 1 grudnia 2013 rok


 Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę na spotkanie z podróżnikiem Damianem Baaranem, który przedstawi swoje spostrzeżenia i wrażenia z pobytu w Syrii.
"Świat oczami Sycowian" - to cykl spotkań z podróżnikami, którzy mieszkają, bądź pochodzą z naszego miasta. To Sycowianie, którzy na pewnym etapie swojego życia postanowili zobaczyć coś więcej, przekroczyć granice województwa dolnośląskiego, granice Polski, a nawet Europy w poszukiwaniu czegoś nowego, innego. O swoich podróżach, dalszych czy bliższych, chcą opowiedzieć, pokazać nam świat, jaki udało im się zobaczyć, zrelacjonować historie jakie ich spotkały, zaprezentować subiektywne opinie na temat danego kraju, jego mieszkańców, kultury, tradycji i zwyczajów. Dajcie się przenieść do cudownych, czasami niebezpiecznych, ale ekscytujących miejsc. Poznawajcie świat oczami Sycowian, na spotkaniach z podróżnikami w sycowskim muzeum.3 listopad 2013 rok

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę 3 listopada o godzinie 15:00 do obejrzenia wystawy przygotowanej przez Panią Annę Nowicką.Na wystawie zaprezentowano historię magazynu i Towarzystwa National Geographic, które od 125 lat szerzy wiedzę o „świecie i wszystkim co na nim jest”.


WYDAWNICTWO MUZEUM REGIONALNEGO: 
 
ZESZYT HISTORYCZNY NR 24

 
Periodyk wydawany jest przez Muzeum Regionalne w Sycowie od 1994 roku, kiedy to powstało przy Muzeum koło historyczne skupiające głównie nauczycieli historii sycowskich szkół. Koło postawiło sobie jako najważniejsze zadanie popularyzację wiedzy historycznej o regionie głównie wśród młodzieży szkolnej. Na przestrzeni kilkunastu lat w Zeszytach Historycznych ukazało się wiele ciekawych artykułów, które przybliżały historię samego miasta jak i najbliższej okolicy, przedstawiały sylwetki wybitnych postaci związanych z naszym regionem oraz opisywały liczne zabytki znajdujące się  w Sycowie i okolicach . Szczegółowy spis artykułów, które ukazały się do tej pory w periodyku znajdą Państwo w Kalendarium Muzeum Regionalnego, które zamieszczone zostało w Jubileuszowym Zeszycie Historycznym, wydanym w ubiegłym roku z okazji 30-lecia istnienia placówki, dostępnym dla zainteresowanych w Muzeum.
 
Tegoroczna publikacja Zeszytu Historycznego związana jest z obchodami już po raz siódmy  Europejskich Dni Dziedzictwa (07-15 września 2013 r.), które w tym roku przebiegają pod hasłem „Nie od razu Polskę zbudowano”. W ramach obchodów EDD Muzeum Regionalne do końca września zaprasza do obejrzenia wystawy „ W tyglu wielokulturowej przeszłości Sycowa-migracje mieszkańców na przełomie lat 1945/46”.
 
W Zeszycie nr 24 przeczytają Państwo artykuł o historii pobliskiej Stradomii autorstwa Michała Kaschytzy  a także tekst „ Był sobie pomnik” autorstwa Edmunda Gosia.
 

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę 01 września 2013 roku o godzinie 15:00 na prezentację multimedialną dotyczącą historii miasta.Dodatkowo zobaczyć będzie można dwie wystawy Podróże po Eurazji. Kazachstan a także obrazy z Narodowej Galerii Sztuki Zachęta z Warszawy.

                                                                        WAKACJE 2013

 CYKL WYSTAW

 „Świat oczami Sycowian”
 

 PODRÓŻE PO EURAZJI. KAZACHSTAN
4 sierpnia 2013 roku godz. 17:00

  

Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę 4 sierpnia o godz.17:00 na spotkanie ze Stanisławem Leszczynskim- autorem zdjęć, które ukazują nam piękno Eurazji ze szczególnym uwzględnieniem Kazachstanu. Podczas spotkania przewidujemy prezentację multimedialną oraz zwiedzanie wystawy, która czynna będzie do 1 września.
 INDIE NA FOTOGRAFIACH
7 lipca 2013 godz. 17:00

 
Serdecznie zapraszamy w najbliższą niedzielę 7 lipca o godzinie 17:00 na spotkanie z autorami zdjęć z podróży po Indiach. Spotkanie multimedialne poprowadzi Tomasz Wankiewicz, po prezentacji przewidziane jest zwiedzanie wystawy, która czynna będzie do końca lipca.

11 czerwca 2013 roku godz. 17.00  

SPOTKANIE AUTORSKIE 

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z historykiem Stanisławem Chowańskim – autorem nowo wydanej przez Centrum Kultury w Sycowie pozycji pt. „Syców i powiat sycowski na śląskim pograniczu. Zarys dziejów”.
Książka składa się z pięciu rozdziałów i jest syntezą historii zarówno miasta jak i najbliższej okolicy opartą na niezwykle szczegółowej kwerendzie. Pierwszy rozdział obejmuje czasy najdawniejsze, okres średniowiecza i czasy nowożytne do końca panowania austriackiego w Sycowie i okolicach. Następne dwa omawiają panowanie pruskie, powstanie powiatu sycowskiego oraz jego dzieje w Niemczech zjednoczonych aż do 1945 roku. Połowa trzeciego i dwa ostatnie rozdziały są poświęcone dziejom najnowszym Sycowa i powiatu sycowskiego w granicach Polski.


NOC MUZEÓW 2013

MUZEUM REGIONALNE W SYCOWIE

17 MAJA GODZ. 21:00

 Noc Muzeów to impreza kulturalna, polegająca na udostępnianiu muzeów, galerii i instytucji kultury, w wybranym dniu, w godzinach nocnych. Pierwsza Noc Muzeów miała miejsce w Berliniew 1997 roku. Z powodu jej dużego powodzenia zaczęły powstawać podobne imprezy w innych miastach, m.in. pod nazwą Nuit Blanche w Paryżu i  w Amsterdamie. Obecnie organizuje je ponad 120 miast Europy.W Polsce pierwszą Noc Muzeów zorganizowano w 2003 roku w poznańskim Muzeum Narodowym.

Sycowskie Muzeum Regionalne w tym roku po raz pierwszy weźmie udział w tym corocznym, cyklicznym i mającym bogatą tradycję wydarzeniu. Zapraszamy wszystkich mieszkańców 17 maja o godzinie 21:00 do sal Muzeum Regionalnego, gdzie odbędzie się prezentacja multimedialna na temat badań archeologicznych i antropologicznych przygotowana przez antropolog Izabelę Maciuszczak, która wyjaśni między innymi skąd wiadomo gdzie pod ziemią są stanowiska archeologiczne i co można „odczytać” z odkrytego szkieletu ludzkiego. Prezentacji będą towarzyszyć trzy wystawy:

Wystawa prac członków sekcji plastycznej działającej przy Centrum Kultury w Sycowie, na której zaprezentowano różnorodne techniki i tematy wykonanych obrazów.

Wystawa archeologiczna i antropologiczna przygotowana przez Panią Izabelę Maciuszczak.

Wystawa uczniów Zespołu Szkół im. Orła Białego w Międzyborzu „Haftem malowane”, na której prezentują swoje prace: haftowane obrazy, wyszywane obrusy, szydełkowe serwetki i zwierzątka oraz inne starannie wykonane przedmioty.

Dodatkową atrakcją będzie możliwość zwiedzania powstałej w 2010 roku z inicjatywy pana Adama Kocjana Izby Regionalnej i wysłuchania „Archiwalnych nagrań terenowych dolnośląskich pieśni ludowych z lat 1953-1955”.

                                                                                            

Serdecznie zapraszamyZMIANA GODZIN OTWARCIA MUZEUM:

Poniedziałek   7:30- 15:30

Wtorek            10:00-18:00

Środa               7:30-15:30

Czwartek         7:30-15:30

Piątek              7:30-15:30 

PIERWSZA NIEDZIELA MIESIĄCA 15:00

PREZENTACJA MULTIMEDIALNA DOTYCZĄC

 • DOM KULTURY
  ul. Kościelna 16
  56-500 Syców

  telefon: (62) 785-51-53
                 (62) 785-51-64
  e-mail: info@cksycow.pl
  DYŻUR KASOWY
  PN 8:00 - 11:00   WT 16:30 - 19:30  oraz na godzinę przed seansem
 • MUZEUM
  Plac Wolności 7
  56-500 Syców

  telefon: (062) 785-51-52
  e-mail: muzeum.regionalne@cksycow.pl
 • BIBLIOTEKA
  ul. Kościelna 3a
  56-500 syców

  telefon: (062) 785-51-63
  e-mail: biblioteka.publiczna@cksycow.pl
 •  
 • MUZEUM
  Poniedziałek 7:30 - 15:30
 • Wtorek 10:00 - 18:00
  Środa 7:30 - 15:30
 • Czwartek 7:30 - 15:30
 • Piątek 7:30 - 15:30
  Pierwsza niedziela miesiąca 15:00
 • BIBLIOTEKA
  Poniedziałek - 8:00-16:00
  wtorek - 8:00-18:00
  środa - 8:00-16:00
  czwartek - 7:30-15:30
  piątek -8:00-18:00 sobota - 8:00-12:00
2014 © Centrum Kultury w Sycowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie dotIT