Facebook Centrum Kultury w Sycowie

Aktualności

Sukces VI Jarmarku Regionalnego!

Piękna pogoda, moc atrakcji artystycznych oraz wystawcy z ciekawymi ofertami skierowanymi do mieszkańców Sycowa sprawiły, że w niedzielne popołudnie strefa rekreacyjna parku miejskiego zapełniła się ludźmi. Tegoroczna, szósta edycja Jarmarku Regionalnego w Sycowie połączona była z obchodami Europejskich Dni Dziedzictwa. 


Utracone dziedzictwo to temat tegorocznej 23. edycji EDD w Polsce, które odbywają się w dniach 12-13 i 19-20 września 2015 roku. Dla Sycowa była to wyjątkowa okazja do zapoznania się z materialnym i niematerialnym dziedzictwem naszego regionu. Sporo ciekawych informacji oraz utraconego dobra zwiedzający mogli poznać w Muzeum Regionalnym w Sycowie, które otwarte było dla chętnych od godziny 15:00.

Niedzielne spotkanie było również dobrą okazją do przeprowadzenia wśród mieszkańców MiG Syców sondażu dotyczącego nazwy dla parku oraz ronda u zbiegu ulic Oleśnicka-Kolejowa.
 
Podczas tegorocznego VI Jarmarku Regionalnego w Sycowie nie zabrakło takich atrakcji jak: występy dzieci z sycowskich przedszkoli, pokazy drużyny rycerskiej z Bierutowa, strzelanie z łuku, pieczenie podpłomyków czy program artystyczny zespołów Czerwona Kalina i Perzowianie. Dla najmłodszych bawiących się razem z nami dostępna była strefa animacyjna, gdzie dzieci malowały, wycinały domki z papieru, tworzyły koralikowe bransoletki i inną biżuterię, miały malowane buzie.
 
Prawdziwą tradycją stała się okazja wybicia monety. Każdy mógł wybić sycowską monetę, czyli grosik na szczęście z herbem miasta i XV-wieczną dewizą Sycowa na rewersie monety, ze słowami "Niech pomyślność miasta rozkwita tak, jak zacność jego obywateli" . Akcję bicia monety zainicjował, podobnie jak w latach ubiegłych, burmistrz Miasta i Gminy Syców wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej i dyrektor Centrum Kultury w Sycowie.   
 
Wśród jarmarcznych atrakcji na biesiadujących tego dnia w parku  w kramiku Centrum Kultury można było zakupić: herby Sycowa, kubki, kartki, torby, monety z wizerunkiem Sycowa, zeszyty i książki historyczne, płyty zespołu ,,Pod Pretekstem''. Kolejne stoiska wystawiennicze oferowały: ciasteczka, pierniki książęce, wypieki domowe, chleb i smalec własnej roboty, wyroby z siana, słomy i sizalu, kartki ręcznie robione, wyroby szydełkowe, na drutach oraz z cekinów, świece, zapachy, prace wykonane z gipsu, drewna, szkła, papieru oraz szyte z różnych tkanin, ozdoby świąteczne z różnych materiałów, lalki własnoręcznej roboty.
Kolejne spotkanie z Jarmarkiem Regionalnym w Sycowie już za rok. Zapraszamy!

 

 

 

 

 Data dodania: Sep 14, 2015    |
2014 © Centrum Kultury w Sycowie. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i wykonanie dotIT